Varna uporaba spletnega uredniškega sistema z nadzorovanim dostopom do posamičnih modulov, funkcionalnosti ter vsebine, z dodelano hierarhijo uredniških pravic in vlog, je danes osnova vsake resne uredniške aplikacije. Pravice in vloge pa zahtevajo dodatne razsežnost pravil, ko uredniški sistem hkrati uporablja večje število urednikov.
Ob implementaciji 3 ključnih tipov pravic, ki si po hierarhiji sledijo tudi po obsegu pravic, ločimo administratorske, uredniške in splošne uporabniške pravice. Na posameznih modulih, pa je pa je z posamičnimi vlogami omogočen še dodaten nadzor nad dostopnostjo. Za transparenten pregled uporabe in uredniške aktivnosti pa skrbi modul revizijske sled, ki zaokroži zagotavljanje nadzorovane uredniške politike.
Uporabnikom uredniškega sistem se sedaj lahko ločeno dodelijo sledeče vloge za upravljanje vsake posamične spletne strani:
- Lastnik: Ima avtomatsko dostop in vse pravic ena dotične strani.
- Dostop: Uporabnik ima dostop in možnost urejanja nastavitve spletne strani. Kdor ima te pravice, ima na seznamu strani tudi dostop do funkcij OBJAVI in UMAKNI. V nastavitvah strani lahko ti uporabniki tudi nastavljajo pravice.
- Kopiranje: Pravica, da na seznamu strani uporabnik vidi in lahko uporablja funkcijo kopiranja strani.
- Premikanje: Pravica, da na seznamu strani uporabnik vidi in lahko uporablja funkcijo premikanja strani.
- Arhiviranje: Pravica, da na seznamu strani uporabnik vidi in lahko uporablja funkcijo arhiviranja strani.
- Urejanje strani in vsebine: Pravica, da uporabnik na uredniškem layoutu vidi in uporablja vse funkcionalnosti (tudi spreminjanje strukture spletne strani, kopiranje in združevanje posamičnih elementov).
- Urejanje vsebine: Uporabnik na layoutu vidi in lahko uporablja le funkcionalnosti za urejanje vsebine in urejanje lastnosti elementa (CSS nastavitve elementa).
Za lažji in preglednejši administratorski nadzor je omogočeno tudi skupinsko upravljanje pravic za več različnih spletnih strani, ter funkcija o(d)značevanja podrejenih spletnih strani.